Sypialnia na poddaszu

sypialnia na poddaszuWystępujące w budynku kondygnacje dzielą go na strefy. W przypadku domów wielo lub jednorodzinnych wydzielają one co najmniej dwie strefy dzienną znajdująca się na parterze oraz nocną na piętrze lub zagospodarowanym poddaszu. Zagospodarowane poddasza to obecnie standard. To właśnie w tych miejscach urządzamy nasze sypialnie. Jest to jak najbardziej racjonalne rozwiązanie. Pozwala umieścić sypialnię na końcu ciągu komunikacyjnego, gdzie panuje cisza, harmonia i spokój. Wręcz idealnie jest jeśli okno sypialni znajduje się od strony ogrodu.

Nie lada wyzwanie może jednak stanowić urządzenie sypialni na poddaszu. Skosy (skośne ściany) , które występują zawsze mogą nieco utrudnić nam zadanie. Wygodniejsze i nastręczające mniej problemów z urządzaniem są sypialnie w których krótszy bok przylega do połaci dachu. W tedy przestrzenie pod skosami są w mniejszości i mamy zdecydowanie więcej miejsca które możemy przeznaczyć na wyższe meble. Meble w sypialni to ważny jej element. Po za dużym i wygodnym łóżkiem z równie wygodnym materacem dobrze jest kiedy znajdziemy miejsce dla toaletki czy szafy. Ich praktycznym uzupełnieniem są szafki nocne. Jeśli na poddaszu nasze pomieszczenie jest naprawdę niskie warto przy jego aranżacji użyć niskich mebli. Materaca na niskim stelażu czy niskiego stolika zamiast toaletki.

Równie ważne jest odpowiednie oświetlenie pokoju sypialnianego. Fantastycznie jest kiedy rano wpada do niego sporo światła dziennego. Pozwoli to nam na „doładowanie baterii ” od samego rana. W ciągu dnia powinno być go zdecydowanie mniej aby pomieszczenie się zbytnio nie nagrzewało i wieczorem nastrojowe światło lamp powinno wprowadzać nas w spokojny nastrój i budować intymna atmosferę.

Ciekawe propozycje mebli do sypialni na poddaszu i nie tylko znajdziecie Państwo w sklepie internetowym atmmeble.pl. Spore doświadczenie ii wiedza jego pracowników pomogą dokonać właściwego dla Państwa wyboru.

Dodaj komentarz